פילטר באינסטגרם

פילטר באינסטגרם או בשמו המקצועי אפקט AR, הוא משתמש ביכולות טכנולוגיות מתקדמות המובנות בתוך אפליקציית אינסטגרם המאפשרת למשתמשים להוסיף פילטרים ואפקטים של מציאות רבודה (Augmented Reality) לתמונות ולסרטונים שלהם באפליקציית אינסטגרם. פילטרים יכולים להיות איפור, אפקטים של צבעים, מודלים תלת מימדיים, אנימציה, שימוש בזיהוי פנים וזיהוי סביבה כדי לחולל צורות ואנימציה אלה יכולים לכלול דברים … להמשך קריאה

פיננסיה מבוזרת (De-Fi)

מתייחסים לשירותים פיננסיים הבנויים על פלטפורמות מבוזרות במטרה לספק אלטרנטיבה למערכות כלכליות מסורתיות. שירותי De-Fi יכולים לכלול פלטפורמות מסחר, פלטפורמות הלוואות ומוצרים ושירותים פיננסיים אחרים. מבנה זה מאפשר אבטחה, שקיפות וביזור רב יותר, ומפחית את הסיכון לנקודת כשל או בקרה בודדת.

פיצוץ זהות

הבנת המורכבות של ביטוי עצמי בעולמות וירטואליים, עליית הביטוי העצמי והסחור של זהות בעולמות וירטואליים הובילו להבנה מורכבת ורב-גונית של הזהות של האדם עצמו. הנזילות של ביטוי עצמי במרחבים דיגיטליים אלה עלולה להציב אתגרים עבור יוזמות הגיוון וההכלה הארגוניות ויש לה השפעות פסיכולוגיות משמעותיות על התפיסה העצמית וההערכה העצמית של אנשים.

פליפינג

היפוך מתייחס למעשה של קנייה ומכירה חוזרת מיידית של מטבע או NFT מתוך כוונה להרוויח. מנהג זה הפך לפופולרי יותר ויותר בעולם האמנות הדיגיטלית, שבו NFT נדירים וייחודיים יכולים לגבות מחירים גבוהים.

פלקס

הביטוי "פלקס" או "פלקסינג" באנגלית Flexing מתייחס לפעולה של להשוויץ או להתפאר בבעלות על מטבע, נכס או השקעה נדירים או יקרי ערך. מונח זה נמצא בשימוש נפוץ בקהילות מטבעות קריפטוגרפיים ו-NFT, שם אנשים יכולים להתהדר באחזקותיהם ובהשקעותיהם כדרך להפגין את עושרם והצלחתם.