בינה מלאכותית לאינסטגרם, לא רובוט לאינסטגרם

בינה מלאכותית לאינסטגרם שונה במהות מבינה מלאכותית באינסטגרם. AI הוא המתכון הסודי הגורם לאפליקציה לעבוד בצורה חכמה ואינטואיטיבית. יכולות למידת המכונה השתפרו בשנים האחרונות בקצב מסחרר. הבינה המלאכותית חוללה מהפכה באופן שבו אנו מתקשרים בסושיאל, ואינסטגרם אינה יוצאת דופן. עם למעלה ממיליארד משתמשים פעילים, אינסטגרם היא אחת מפלטפורמות המדיה החברתית הפופולריות ביותר בעולם.

בינה מלאכותית לאינסטגרםבינה מלאכותית מאפשרת לאינסטגרם לשפר את חווית המשתמש. להגביר מעורבות ולספק כלים חדשים לעסקים להגיע לשוק היעד שלהם. לא רק אינסטגרם משתמשת בבינה מלאכותית, גם המתמשים שלה נהנים מהכלים כדי לקדם את עצמם. האם הכלים הללו הם באמת בינה מלאכותית? במאמר נשפוך אור על בינה מלאכותית באינסטגרם, אוטומציות, קידום ואיך AI יכול לעזור לעסק ב2023.

מהם השימושים של בינה מלאכותית באינסטגרם

לפני שנדבר על השימושים הנפוצים למטרות שיווק וקידום עצמי. כדאי שנדע איך אינסטגרם בעצמה משתמשת בטכנולוגיה הזו בתוך הפלטפורמה.

זיהוי תמונות: אינסטגרם משתמשת בבינה מלאכותית כדי לזהות ולתייג תמונות עם מילות מפתח רלוונטיות. תכונה זו עוזרת למשתמשים לחפש תוכן ספציפי בפלטפורמה. היא גם עוזרת לאלגוריתם של אינסטגרם להמליץ על פוסטים למשתמשים על סמך תחומי העניין שלהם. לדוגמא אם עשיתם לייק לתמונות של חתולים, אינסטגרם תמליץ על החתול הבא בפיד שלכם.

ניהול תוכן: אינסטגרם משתמשת בבינה מלאכותית כדי לזהות ולהסיר תוכן בלתי הולם או ספאם. תכונה זו עוזרת לשמור על הפלטפורמה בטוחה ומהנה עבור כל המשתמשים. מטא כחברה שואפת שהמוצרים שלה יהיו מקום בטוח לכל משתמש באשר הוא.

מציאות רבודה: אפקטי AR המוכר גם בתור פילטר אינסטגרם מופעלים על ידי AI. פילטרים מאפשרים להוסיף אלמנטים וירטואליים לתמונות ולסרטונים, מה שמספק דרך מהנה ויצירתית לבדר את העוקבים.

המלצות על חשבונות אחרים: האלגוריתם של אינסטגרם ניזון מתבונת המכונה. הוא ממליץ למשתמשים על פוסטים וחשבונות על סמך הפעילות שלהם. תכונה זו עוזרת למשתמשים לגלות תוכן וחשבונות חדשים שהם עשויים להתעניין בהם.

בינה מלאכותית לאינסטגרם מצד המשתמש

כפי שאמרנו שלא רק אינסטגרם מחזיקה בינה מלאכותית בתור כלי, יש גם את צד המשתמשים. למשתמשים יש כלי אוטומציה לאינסטגרם, הכלים אמורים לחקות את הבינה המלאכותית. לעיתים אנשים מכנים את התוכנה רובוט לאינסטגרם כדי להפוך את המושג ליותר סקסי. הם גם מבטיחים עוקבים ישראלים ומציאות וורודה. בפועל אוטומציה מתייחסת לשימוש בכלים ותוכנות של משימות שונות בפלטפורמה, כמו פרסום, תגובות, מעקב, צפייה בסטורי ולייקים. אוטומציה יכולה להיות כלי שימושי לעסקים אבל גם להזיק לחשבון אם משתמשים בצורה לא נכונה. האלגוריתם של אינסטגרם נועד לזהות ולהעניש חשבונות שעוסקים בספאם או התנהגות לא אנושית.

אוטומציות נפוצות של רובוט לאינסטגרם

 • תזמון פוסטים: חשבונות רבים משתמשים בכלי תזמון כדי לתכנן ולפרסם את התוכן שלהם מראש. זה מאפשר להם לשמור על עקביות של פרסום ולפנות זמן למשימות חשובות אחרות.
 • עוקב, תגובות ולייקים: חלק מהחשבונות משתמשים בכלי אוטומציה כדי לבצע מעקב או לייק אוטומטית ולהגיב לפוסטים הקשורים לנישה שלהם. אמנם זה יכול להגביר את המעורבות, אבל זה יכול גם להיתפס בתור ספאם ולהוביל להשעיה, מה שנקרא שאדו-באן.
 • שירותי אוטומציה של צד שלישי: ישנם שירותים רבים של צד שלישי המציעים להגדיל את עוקב החשבון על ידי מעקב או ביטול מעקב אוטומטי אחר משתמשים אחרים. עם זאת, שירותים אלה מפרים לעתים קרובות את תנאי השירות של אינסטגרם ועלולים לגרום להשעיית חשבונות או איסורים.

האם אוטומציה של רובוט לאינסטגרם באמת מביאה עוקבים ישראלים לאינסטגרם?

אוטומציה של רובוט אינסטגרם מוצגת בתור כלי שימושי לעסקים מכל סוג. אם בכל זאת בחרתם להשתמש בהם אז באחריות ובמסגרת ההנחיות של אינסטגרם. התנהגות אוטומטית שמפרה את תנאי השירות של אינסטגרם עלולה לפגוע במוניטין שלכם. אם אינסטגרם סימנה אתכם גם החשיפה שלכם תוגבל ותקבלו שאדו-באן.

שירותי האוטומציה בדמוי רובוט אינסטגרם הפכו פופולריים לאלו המעוניינים לקצר את הדרך לפסגה. ובמקום לייצר תוכן איכותי מעדיפים להגדיל את עוקביהם בצורה שונה ממה שאינסטגרם כפלטפורמה התכוונה. שירותים אלה מציעים מגוון פעולות, כולל מעקב/ביטול מעקב, צפייה בסטוריז, תגובות, הצבעה ואינטראקציה בשם חשבון. בעוד שפעולות אלו עשויות להועיל למותגים, ישנם גם סיכונים משמעותיים.

האם פעולות אוטומטיות באינסטגרם נחשבות בינה מלאכותית

התשובה הפשוטה היא לא. השירותים הללו מתבצעים ע״י תוכנה בצורה ״טיפשה״ ללא פרמטר בינה בזמן אמת. לא באמת מדובר ברובוט אינסטגרם אמיתי. והוא לא באמת יודע לדייק ולהביא עוקבים ישראלים לאינסטגרם. שירותי צד שלישי נוטים להציג זאת כרובוט שמביא עוקבים אמיתיים. או בתור רובוט עם בינה מלאכותית. זה לא המצב והנה רשימה של פעולות אוטומטיות המתבצעות ע״י מכונה ולא בינה מלאכותית:

 • Follow/Unfollow: זוהי אחת הפעולות הנפוצות ביותר שמציעות שירותי אוטומציה. השירות יעקוב אחר חשבונות הקשורים לנישה של המשתמש, בתקווה שאותם חשבונות יחזרו. לאחר פרק זמן מסוים, השירות יפסיק לעקוב אחר חשבונות אלה. כדי לא לחרוג ממגבלת המעקב של החשבון.
 • צפיות בסטורי: חלק משירותי אוטומציה יצפו בסטורי של משתמשים אחרים בשמם, בהנחה והמשתמשים בודקים מי צפה להם בסטורי, מה שאמור להוביל אותם לכניסה לפרופיל שצפה להם בסטורי.
 • תגובות: שירותי אוטומציה יכולים גם לספק תגובות על פוסטים או רילז הקשורים לנישה של המשתמש. בתקווה שאותם משתמשים יאהבו את התגובה ועשויים להחשף אל החשבון.
 • הצבעות: שירותי אוטומציה מסוימים יכולים להצביע בסקרים באינסטגרם בשם החשבון של המשתמש. שוב במטרה להגביר את המעורבות ואולי לזכות במעקב.
 • שליחת הודעות אוטמטית: שירותי אוטומציה מסוימים יכולים גם לשלוח הודעות ישירות למשתמשים המוגדרים על נישה מסויימת. בתקווה להגביר את המעורבות ואולי לזכות במעקב.
אוטומציה לאינסטגרם
צילום מתוך תוכנה לאוטומציה בפייסבוק

מהם היתרונות לכאורה למותגים המשתמשים ברובוט אינסטגרם או שירותי אוטומציה?

 • חיסכון בזמן: שירותי אוטומציה יכולים לחסוך פרק זמן משמעותי ביצירת קשר עם קהל היעד שלהם, מה שמאפשר להם להתמקד בהיבטים אחרים של העסק שלהם.
 • מעורבות מוגברת: על ידי אוטומציה של פעולות כמו הערות והצבעות, עסקים ומשפיענים יכולים להגדיל את המעורבות בפוסטים שלהם ולהשיג יותר עוקבים.
 • שיווק ממוקד: ניתן להשתמש בשירותי אוטומציה כדי למקד לקהלים ספציפיים על סמך תחומי העניין והדמוגרפיה שלהם, מה שמאפשר לעסקים ולמשפיענים להתאים את מאמצי השיווק שלהם לקהל היעד שלהם.

מהם הסיכונים הכרוכים בשימוש ברובוט המתחזה לבינה מלאכותית באינסטגרם?

 • הפרת תנאי השירות של אינסטגרם: תנאי השירות של אינסטגרם אוסרים על שימוש בשירותי אוטומציה לצורך פעילויות כגון קניית עוקבים או לייקים ועיסוק בהתנהגות ספאמי. הפרת תנאים אלה עלולה לגרום להשעיית חשבון או אפילו לחסימה לצמיתות.
 • אובדן אותנטיות: שירותי אוטומציה יכולים ליצור תחושה של חוסר אותנטיות ועלולים לפגוע במוניטין של המותג אם העוקבים שלהם יגלו שהם משתמשים בשירותי אוטומציה.
 • ירידה במעורבות: האלגוריתם של אינסטגרם יכול לזהות ולהעניש חשבונות שעוסקים בהתנהגות לא אנושית. התנהגות שכזו יכולה להוביל לשאדו-באן, מה שעלול להוביל לירידה במעורבות ובטווח החשיפה

מה זה שאדו באן באינסטגרם (Shadow Ban) ואיך נמנעים ממנו?

Shadow Ban מתייחס למצב שבו אינסטגרם מגבילה את הנראות של תוכן של משתמש מבלי להודיע למשתמש. המשמעות היא שכאשר משתמש מפרסם תוכן באמצעות האשטאג, ייתכן שהתוכן לא יופיע בתוצאות החיפוש של ההאשטאג, או שהוא עשוי להופיע נמוך יותר בתוצאות החיפוש מהצפוי. זה יכול להפחית משמעותית את טווח החשיפה של התוכן של המשתמש, ולהפוך אותו לפחות גלוי למשתמשי אינסטגרם אחרים.

שאדו בן באינסטגרם

שאדו-באן מבוצעים בדרך כלל על ידי האלגוריתם של אינסטגרם, המשתמש בתהליכים אוטומטיים כדי לזהות ולהעניש חשבונות שמפרים את תנאי השירות של אינסטגרם. כמה סיבות נפוצות לשאדו-באן כוללות שימוש בהאשטאגים אסורים או ספאמיים, שימוש בכלי אוטומציה ליצירת מעורבות מזויפת, פרסום תוכן לא הולם או הפרה חוזרת של חוקי אינסטגרם.

כדי להימנע מאינסטגרם להכניס אתכם לרשימה השחורה של הShadow Ban כדאי לא לעבור את שני החוקים הללו:

 1. לא להשתמש בהאשטאגים אסורים או ספאמיים
 2. להימנע משימוש בכלי אוטומציה ליצירת מעורבות מזויפת

אם בכל זאת קיבלת שאדו-באן כדאי:

 1. לבדוק האם החשבון הפר את תנאי השירות של אינסטגרם
 2. צורו קשר עם צוות התמיכה של אינסטגרם כדי לדווח על הבעיה

ככה תוכלו להקטין את הסיכוי שלכם ל-Shadowban ולהחזיר את הנראות של החשבון בפיד.

כיצד פועל רובוט אינסטגרם בשירותי אוטומציה:

שירותי אוטומציה משתמשים בדרך כלל בתוכנה המחקה התנהגות אנושית בפלטפורמה. הם קוראים לו רובוט לאינסטגרם או בוט אינסטגרם כי הוא אמור לקורא את השטח בזמן אמת ולהביא תוצאות.

רובוט אינסטגרם שמביא עוקבים

הרובוט יוצר אינטראקציה עם משתמשים אחרים על סמך פרמטרים מסוימים, כמו חשבונות הקשורים לנישה של המשתמש או האשטאגים ספציפיים. שירותים אלו עדיין לא משתמשים בלמידת מכונה כדי לייעל את פעולותיהם בהתבסס על קהל היעד של המשתמש ולכן אינסטגרם ״תופסת אותם על חם״. אי אפשר לעקוף את הבינה המלאכותית האמיתית. מי שיאמר לכם אחרת יצטרך לבסס את העמדה שלו על תוצאות לטווח רחוק ולא לשלושה חודשים של הצלחה.

הפסיכולוגיה מאחורי שירותי אוטומציה:

הפסיכולוגיה מאחורי שירותי אוטומציה נעוצה בשאיפה לצמיחה מהירה וקלה. עסקים קטנים, אמנים, שחקנים ומשפיענים עשויים להימשך לשירותים אלו מכיוון שהם מבטיחים להגדיל את המעורבות והעוקבים מבלי לדרוש מאמץ רב מצידם. כאשר הם לא חושבים כמה צעדים קדימה ועל הסיכונים שישנם בשימוש בשירותי אוטומציה.

איך משתמשים ישראלים רואים שירותי אוטומציה:

משתמשי אינסטגרם רבים רואים בשירותי אוטומציה כלא אותנטיים ואף מציקים. זה קל מאוד לזהות האם חשבון מתי חשבון משתמש בשירותי אוטומציה. לדוגמא האם התגובה שלו אותנטית או האם השעה שבה הוא עקב אחרי מתאימה לשעות הפעילות של החשבון. ישנם לא מעט פרמטרים שאלו המפעילים את הרובוט אינם יכולים לחזות. הסיבה העיקרית היא שהם אינם משתמשים בבינה מלאכותית לאינסטגרם.

האם זו דרך בטוחה לגדול?

אם אנחנו מסיקים כי בינה מלאכותית באינסטגרם היא אינה אוטומציה. נחזור לנקודת ההתחלה ונציין כי אין ספק כי שירותי אוטומציה יכולים להיות דרך מהירה וקלה להגדיל תנועה באינסטגרם. הדבר החשוב לזכור הוא שישנם סיכונים רבים בדרך. הפרת התנאים וההגבלות של אינסטגרם עלולה לגרום להשעיית החשבון או אפילו להסרה מהפלטפורמה. האם זה שווה את זה? בנוסף, שימוש בשירותי אוטומציה עלול לפגוע במוניטין של המותג אם העוקבים שלהם מגלים שהם משתמשים בשירותים כאלו.

ויותר חשוב תשאלו את עצמכם איך הייתם מגיבים אם מותג היה עוקב אחריכם, ומסיר עוקב אחרי שבוע. או זמר אינדי צץ לכם באופן מקריפ ברשימת צופי הסטורי שלכם ב3 בבוקר. זה נראה לכם אנושי? חומר למחשבה 🧠