רגע..

מוזיקה במציאות רבודה | Sound Surface

לראשונה בפלטפורמה של מטא, פילטר אינסטגרם המייצר צלילים בלייב. הוא נבחר ל-Top Effects of 2022 של מטא ספארק, ועושה שימוש לא שגרתי בפלטפורמה: Sound Surface מאפשר ליצור מוזיקה אלקטרונית בקלות תוך שילוב כלים מוזיקליים. מציאות רבודה ומוזיקה באים לידי ביטוי באפקט החורג מהדרך המסורתית לייצר מוזיקה כך שכל אחד בין אם הוא מפיק מוזיקה או אוהב מוזיקה בעצמו יכול להנות מהחוויה.  כאשר פותחים את הפילטר מופיע משטח בן עשרים וחמש משבצות ולידו חמישה כפתורים הניתנים לגרירה. כל משבצת משפיעה על הסאונד או הסולם המוזיקלי של כל אחד מהכלים: באס, תופים, סינטיסייזר, ווקודר. כל הסאונדים עטופים במגוון אקורדים היוצרים אווירה סוחפת תוך שניות.

 

הפילטר הכי מתקדם באינסטגרם

Sound Surface הוא הפילטר אינסטגרם הראשון בעולם המשתמש בצורה מתוחכמת וחדשה בפאץ האוסילטור העוצמתי ומאפשר לכם לשלב צלילים שלא נשמעו מעולם במטא ספארק. מלבד אפקטים מוזיקליים עם קבצי קול, הפילטר מפיק צלילים מסונתזים באמצעות מנוע האודיו הפנימי של אינסטגרם. זהו פילטר האינסטגרם הראשון שהגיע לרמת מורכבות שכזו.

מוזיקה במציאות רבודה Sound Surface

כדי ליצור מוזיקה במציאות רבודה אנחנו חייבים רכיב דינמי היודע לחולל צלילים ברגע נתון. לצורך כך השתמשנו ברכיב חיוני של סינטיסייזר, האחראי על אותות בצורות גל או צליל ספציפי. האוסילטור מאפשר ליצור בקלות כלי נגינה משלהם, כגון סינתיסייזר, על ידי ניצול אותות הצליל. בנוסף להיותו כלי רב עוצמה, ניתן להשתמש באוסילטור לעצב את הצליל של מקורות אודיו אחרים.  למשתמשים יש שליטה יצירתית עוד יותר על יצירות האודיו שלהם. האוסילטור מציע אינסוף אפשרויות בין אם אתם מפיקים מוזיקלים או סתם מחפשים להתנסות ביצירה משלכם. הוסיפו לזה את רכיב המציאות הרבודה ויש כאן אפשרות ליצירת חוויות שמע ייחודיות ומרתקות.

אז מה יש בתוך הפילטר?
סינתיסייזרים פוליפוניים
50 אקורדים (25 מינור 25 מז'ור)
30 גרוב של כלי באס וסינתיסייזר.
25 לופים של מקצבי תופים.

איך יוצרים מוזיקה במציאות רבודה?

פותחים את הפילטר באינסטגרם דרך הטלפון מהקישור הזה (אם אתם משתמשים בדסקטופ חפשו את הקיו-אר בכותרת העמוד).

אחרי שנפתח הפילטר עברו למצלמה אחורית וסרקו את המקום בו אתם נמצאים עם המצלמה.
לאחר מכן מקמו את Sound Surface ע״ג שולחן או רצפה.
לחצו על כפתור של כלי אחר באמצעות החלקת האצבע על המסך, גררו אותו לאזור המשובץ. ברגע שתעשו זאת הסאונד שבחרתם יתחיל להתנגן, לאחר מכן בחרו סאונד נוסף וגררו אותו למשטח.
לדוגמא, בס סינטיסייזר ותופים. לחצו על המאסטרו וגררו את המאסטרו כדי לשנות את הסולם המוזיקלי של כל הכלים במכה.

מוזיקה במציאות רבודה